Iyeoka Türkiye Turnesi

Iyeoka Türkiye Turnesi

BİLET AL

“Simply Falling” adlı şarkısıyla, tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de büyük bir hayran kitlesine kavuşan Amerikalı sanatçı, eğitmen, şair, aktivist ve TED Global üyesi Iyeoka, 19 Nisan’da Milyon Performance Hall Ankara’da.

Müziğe tutkusunu The Rock By Funk Tribe grubu ile kariyere dönüştürdü. Caz, soul ve blues’la buluşan şiirleriyle ortaya eşsiz besteler çıktı. İlk solo albümü “Black and Blues”‘u 2004’te Phanai etiketiyle yayımlayan Iyeoka, U2 şarkısı “Desire”‘ı cover’ladığı albümü “Hum The Bass Line”‘ı 2008’de dinleyicileriyle buluşturdu. 2011’de R&B şarkı kategorisinde “Bağımsız Müzik Ödülleri”ne aday gösterilen sanatçı, Femi Kuti, Zap Mama ve Soulive gibi blues, soul ve cazın önemli isimleriyle beraber aynı sahneyi paylaştı.

Şarkısı “The Yellow Brick Road Song”, HBO’nun ünlü dizisi How To Make It In America’da kullanıldı. 2010’da yayımladığı “Say Yes” ve 2016’da yayımladığı “Gold” isimli albümleriyle başarısını iyice pekiştirirken, pop, R&B, dans müziği ve hip hop gibi müzik türlerini ustalıkla bir araya getirdi.

Yorumuyla sık sık Nina Simone’a benzetilen Iyeoka, şarkılarıyla Ankara’ya baharı getirmeye hazırlanıyor.