Tamino

Tamino

Melankolik şarkı sözleri, dingin melodileri ve nahif vokaliye kısa sürede müzik sahnesinin göz bebeğine dönüşen Tamino, İstanbul’da biletleri tamamen tükenen iki konserinin ardından, 17 Ekim’deki Milyon Performance Hall ve 19 Ekim’deki SoldOut Performance Hall konserleriyle ilk kez Ankara ve İzmir’e geliyor.

Müzikle ilişkisi lisede punk gruplarında çalarak başladı, sonrasında annesinin Serge Gainsbourg, Tom Waits, Oumou Sangaré plaklarıyla tanıştı. Aktör ve müzisyen olan dedesi Moharam Fouad’ın müziği ve vokalinden çok etkilendi. Kendisini bütün dünyaya tanıtan ilk teklisi ‘Habibi’, dedesinin müziğinden aldığı ilhamla ortaya çıktı. Dinleyenleri ve müzik eleştirmenlerince “Jeff Buckley’nin veliahtı” olarak tanımlandı. Radiohead üyesi Colin Greenwood, ilk Tamino EP’si ve canlı performanslarda kendisine eşlik etti.

İlk albümü ‘Amir’i 2018’de yayınladı. İçe dönük ama iddialı, masalsı ama geleneksel karakter hatlarıyla hayat verdiği şarkılarla dolu bu albüm, yayınlandığı yılın en başarılı çıkış albümlerinden biri olarak tanımlandı. ‘Habibi’ haricinde, ‘Cigar’ ve ‘Indigo Night’ gibi hikayesi derin şarkıları, dinleyicileri için başucu şarkısı kıvamına dönüştü.

Tamino’yla Ankara ve İzmir’in ilk kez kucaklaşacağı konserlerin biletleri Biletix’te satışta.