fbpx

Gözlerimize inanabilir miyiz?

Dünyanın en iyi sihirbaz topluluğu arasında gösterilen The Illusionists İstanbul’da seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Peki gözleriniz bu buluşmaya hazır mı?

Nefes kesici şovlarını şaşırtıcı ve tehlikeli numaralarla dolu olarak sunan ekip The Illusionists, Piu Entertainment organizasyonu ile, 26 Şubat-1 Mart 2020 arasında 10 özel gösteri için İstanbul Kongre Merkezi’nde sizleri bekliyor olacak.

Illusionists, sahne büyüsü geleneğini yeni ve heyecan verici bir seviyeye taşıyan bir ekip. Her ülkede kapalı gişe gösteriler sunan The Illusionists’de ziyaretçiler, son on yılın en popüler Portekizli sihirbazı Luis de Matos’un liderliğindeki dünyanın en yetkin illüzyonistleri tarafından büyülenecek.

Bu vesileyle ünlü illüzyon ustalarını derleyelim dedik.

David Blaine

Kart hileleri ve illüzyonlarından uzmanlık sınavını vermiş olan popüler isim Blaine, ayrıntılı ve zor hapis oyunlarıyla tanınıyor. Bunlar, altı ton buzun içine gömülmüş olarak üç gün geçirmeyi, New York’ta bir su tankının altına gömülmeyi ve 2003’te 44 gün boyunca Thames üzerinde bir cam kutuya asılmayı içeriyor…

Blaine her zaman bir yolunu bulup inanılmazı başarmayı başardı. Kendisinin o zor durumlarda nasıl hayatta kalabildiği hala büyük bir muamma. Gösterilerinin büyük bir kısmında da zaten bu söz konusu izleyicileri rahatsız ve huzursuz etme durumunun üzerine gitmekte. Geçtiğimiz yılların en büyük yıldızlarından biri.

Dynamo

Sahne, göz alıcı asistanlar ve diğer kitsch içerikli her şey… Bradford doğumlu Steven Frayne tamamen bir illüzyonist antitezi. Sokaktaki gençlere yakın çekim büyüsü sağlayarak zanaate yeni bir soluk getirdi. En iyi belgesel gösterisi olan Dynamo: Sihirbaz İmkansız’da, değerli mücevherleri yutarak izleyicilerini şaşırttı, sonra anlamsız bir şekilde mücevherleri karnından çıkarttı. Hatta bir ara karı elmasa çevirdi… Bununla da kalmadı Thames Nehri üzerinde yürüdü ve bir spor salonunda hiç çalışmamış olmasına rağmen 155 kg bench press yaparak imkansızı her zaman birkaç kere fazlasıyla başaran değişik ve unutulmayacak bir isim kendisi.

Apollo Robbins

Eski bir sokak hırsızı, usta bir yankesici ve tamamen sokaklardan yetişmiş bir dolandırıcı: Apollo Robbins

Amerikan gizli servis elemanlarının ceplerini boşaltmasından sonra savunma bakanlığı tarafından resmi hizmete çağırılan enteresan bir karakter.

Apollo, sokaklardan askeri öğrencileri eğitime kadar çok değişik bir çalışma alanına sahip… Tabii kendisini National Geographic’ten de tanıyor olabilirsiniz. Günümüz hızlı elli illüzyonistler arasında en ünlülerinden biri. Kendisi hakkında hırsızlığı bir sanat haline getirdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Criss Angel

MTV dünyasının en ünlü isimlerinden biri olan Criss Angel için, illüzyon dünyasının Marilyn Manson’u demek mümkün. Seyircisini her zaman şoke eden, korkutan ve yüreğini ağzına getiren numaralar yaparak herkesin aklını başından almayı başaran bir isim. Yanan, patlayan araçlardan kaçmak, yapılması inanılmaz gibi gelen dublörlük numaraları gibi sürekli insanı diken üzerinde tutan gösterileriyle televizyonu bir araya başarıyla getirmiş bir öncü.

Harry Houdini

İllüzyon denildiğinde aklımıza tabii ki gelen ilk isim Houdini. Budapeşte’de doğan Houdini hayatının kaçma numaraları üzerine odakladı. İllüzyona yeni bir yaklaşım getirerek, izleyicilerine adeta bir büyücü olduğunu düşündürdü. Ta ki trajik bir biçimde son numarasını yapmaya çalışırken hayatını yitirene kadar. Gerçek bir efsane…

David Copperfield

Tabii ki ünlülerin ünlüsü David Copperfield’le yazımızın sonuna geliyoruz. Milyonları canlı yayın başında şaşırtan, zamanının top modelleriyle çıkan, Forbes dergisine göre ‘Medyayı en kuvvetli kullanan’ bu büyük isim hala bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Meslekte geçirdiği 40 yılda 21 Emmy ödülü ve 11 Gunness dünya rekoruna sahip oldu. Dünya çapında ise 33 milyonun üzerinde bilet satarak kırılması zor başka bir rekora daha imza attı.