fbpx

Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox’ın Elinin Değdiği En İyi Şarkılar

Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox, 28-29-30 Ekim’de sırasıyla Ankara Milyon Performance Hall, İstanbul Volkswagen Arena ve İzmir Ooze Venue’de hayranlarıyla buluşacak. Yapı Kredi 75. Yıl Konserleri kapsamında gerçekleşecek bu mini Türkiye turu, kolektifin ‘Welcome To The Twenties 2.0’ turnesini müzik severlerle buluşturacak. İsminden de anlaşılabileceği üzere, cazın temellerinin sağlam bir şekilde atıldığı 1920’lere saygı duruşu niteliğindeki bu turne, dönemin estetik algısını, Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox’ın bir karnaval havası taşıyan canlı performansıyla birleştirecek.

Pop müziği bir zaman makinesinden geçirip, caz ve swing dokunuşuyla yeniden yapılandıran topluluk, piyanist Scott Bradlee tarafından New York’ta kuruldu. 70’in üzerinde farklı sanatçının katılımıyla beş ayrı kıtaya taşınan konserleri bir yana, YouTube’da videoları milyara ulaşan izlenme sayısı, Spotify’da milyonun üstündeki aylık dinleyici sayısıyla tartışmasız bir fenomene dönüşen Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox’ın yorumlarını birbirinden ayırmak çok zor.

28 , 29 ve 30 Ekim’de bizzat deneyimleyeceğiniz Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox konserlerinde karşınıza çıkacak şarkılardan bazılarını sizler için derledik.

Young and Beautiful – Vintage 1920’s Lana Del Rey / The Great Gatsby Soundtrack Cover

F. Scott Fitzgerald’ın 1925’te yayımlanan ölümsüz eseri, 2013 yılında Baz Luhrmann imzalı uyarlamasıyla beyaz perdeye taşınmıştı. Eserin ihtişamını başarıyla taşıyan Oscar’lı filmde Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire, Carey Mulligan, Joel Edgerton, Isla Fisher ve Jason Clarke’ı izlemiştik. Filmin başarısında pay sahibi olan film müziklerinde yer alan Lana Del Rey’in Young and Beautiful şarkısı, PMJ ile buluşuyor.

I Kissed A Girl – Vintage ’50s Doo Wop Katy Perry Cover ft. Robyn Adele Anderson

Geçtiğimiz günlerde yeni videosu Never Really Over’la müzik gündeminin en tepesine yerleşen Katy Perry’nin ünlü hiti I Kissed A Girl, 50’lerin retro hissiyatıyla buluşuyor.

Bad Romance – Vintage 1920’s Gatsby Style Lady Gaga Cover ft. Ariana Savalas & Sarah Reich

A Star is Born’la oyunculuk konusunda da hayli yetenekli olduğunu kanıtlayan Lady Gaga’nın pop klasiği Bad Romance, 1920’ler estetiğiyle PMJ tarafından yorumlanıyor.

Creep – Vintage Postmodern Jukebox Radiohead Cover ft. Haley Reinhart

Solisti Thom Yorke’un geçtiğimiz günlerde yayınladığı yeni solo albümü ANIMA’nın ve albümle aynı ismi taşıyan ünlü yönetmen Paul Thomas Anderson imzalı kısa filminin etkisinden hala kurtulamadığımız Radiohead’in belki de en bilinen şarkısı Creep’i bu şekilde dinlemediğinize eminiz.

We Can’t Stop – Vintage 1950’s Doo Wop Miley Cyrus Cover ft. The Tee – Tones

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Glastonbury performansında bir rock yıldızı edasıyla sahnede fırtınalar estiren pop yıldızı Miley Cyrus, Netflix’te yayınlanan yeni Black Mirror sezonunda yer alan Rachel, Jack, and Ashley Too bölümünde oyunculuk hünerlerini göstermişti. Marvel evreninin Thor’u Chris Hemsworth’un kardeşi Liam Hemsworth’le hayatını birleştiren Cyrus, şarkısı We Can’t Stop’la PMJ’nin radarında.